آرم ویندوز 10 استوره جدید دنیای تکنولوژی

windows 10

طبق زمانبندی مایکروسافت قرار است دستگاه های مبتنی بر ویندوز ۱۰ روی آرم تا اواخر سال جاری میلادی وارد بازار شوند، با توجه به مناسب بودن زمان فصل تعطیلات برای ارایه یک محصول جدید و استقبال همیشگی مشتریان از خرید در این فصل، احتمالا این دستگاه های جدید در این بازه زمانی در بازار عرضه خواهند شد. یکی از بیلدهای اخیر مایکروسافت تعدادی فایل مربوط به ویندوز ۱۰ روی آرم را همراه خود داشت، این مسئله نشان از تحرکات جدی در مورد آماده سازی این نسخه از ویندوز است.

در یکی از بیلدهای اخیر ویندوز ۱۰ فایل های مربوط به ویندوز ۱۰ روی پردازنده های آرم (آرم ۶۴) وجود داشت، این مسئله نشان می‌دهد که مایکروسافت آپلود بیلدهای آرم ۶۴ ویندوز ۱۰ را در ویندوز آپدیت شروع کرده است. تعدادی از فایل های مربوط به بیلد ۱۶۲۸۱ ویندوز ۱۰ آرم ۶۴ اکنون برای دانلود از سرورهای ویندوز آپدیت در دسترس است.

 

به‌نظر می‌رسد که فایل های مربوط به آرم ۶۴ برای SKUs متفاوتی نظیر ویندوز ۱۰ اس، اینترپرایز، پرو و هوم در دسترس است. باید توجه داشت که این بیلدها فایل های ایزو معمولی نیستند که شما به‌سادگی قادر به دانلود و نصب آنها باشید، این فایل های در واقع فایل های مورد استفاده در پلتفرم به‌روزرسانی واحد ویندوز ۱۰ هستند.

در واقع لازم است تا فایل های پلتفرم به‌روزرسانی واحد یا UUP مختلف با یکدیگر ادغام شوند تا یک فایل ایزو کامل ایجاد گردد. وجود این فایل ها نشان می‌دهد که دستگاه های مبتنی بر ویندوز ۱۰ روی آرم شامل پروژه ویندوز اینسایدر خواهند شد و تفاوتی دیگر دستگاه های مبتنی بر ویندوز ۱۰ نخواهند داشت. در صورت تمایل می‌توانید این فایل ها را در این صفحه ملاحظه و پیدا کنید.

سکوت رسانه ای که در این مدت در مورد ویندوز ۱۰ روی آرم ایجاد شده بود، باعث شده بود تا گمانه زنی هایی در مورد تاخیر یا حتی توقف این برنامه راهبردی ایجاد شود، اما همانطور که پیشتر به اطلاع شما رساندیم یکی از سخنگویان مایکروسافت در مصاحبه ای اعلام کرد:

ما مشغول پیگیری هستیم تا دستگاه های مبتنی بر ویندوز ۱۰ روی آرم مطابق برنامه از پیش تعیین شده تا انتهای سال جاری وارد بازار شوند. مایکروسافت و کوالکوم به همکاری نزدیک خود با شرکت های سخت افزاری مثل ایسوس، اچ پی، و لنوو ادامه خواهد داد، تا دستگاه های همیشه متصل به اینترنت با پشتیبانی از فناوری LTE و عمر باتری طولانی را روانه بازار سازند.

مایکروسافت و دیگر شرکا سخت افزاری آن در ماه های پیش رو سخت افزارهای جدیدی مبتنی بر ویندوز ۱۰ روی آرم را در ماه های پیش‌رو رونمایی خواهند کرد، بنابراین در آینده نزدیک شاهد عملیاتی شدن یکی از اتفاقات بسیار بزرگ در تاریخ ویندوز و کامپیوترهای شخصی خواهیم بود. کامیپوترهایی که هیچ موقع خاموش نخواهند شد و همیشه از اتصال به اینترنت بهره‌مند خواهد بود، دستگاه هایی با عمر باتری بالا مشابه آنچه که در گوشی های هوشمند خود دیده ایم، که البته با توجه به اندازه این دستگاه ها، عمر باتری این کامپیوترهای جدید می‌تواند حتی از گوشی های هوشمند ما سبقت گیرد.

همانطور که پیشتر به اطلاع شما رساندیم مایکروسافت در ماه اکتبر یک رویداد سخت افزاری بسیار مهم را در شهر لندن برگزار خواهد کرد، در این رویداد احتمالا شاهد تولد اعضا جدیدی از خانواده سرفس باشیم، شاید مایکروسافت یک سرفس مبتنی بر ویندوز ۱۰ روی آرم را رونمایی سازد، شاید هم اولین دستگاه از این رده ساخت شرکا سخت افزاری آن باشد. اما آنچه که مسلم است این رویداد محل تولد ویندوز ۱۰ روی آرم لقب خواهد گرفت.