طلا ثابت ماند

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور تقریبا ثابت بود و در ۱۲۶۸.۹۰ دلار ایستاد.
به گزارش اقتصاد آنلاین  در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در اوت ۰.۱ درصد رشد کرد و به ۱۲۶۸.۲۰ دلار رسید. بهای معاملات طلا در ژوئیه ۲.۲ درصد رشد کرد که بزرگترین رشد ماهانه از فوریه بود.

دلار در معاملات روز سه‌شنبه اندکی افزایش یافت اما همچنان نزدیک به پایین‌ترین قیمت دو سال و نیم گذشته در برابر یورو قرار گرفت. ابهامات سیاسی در آمریکا و تردیدها نسبت به احتمال یک دور دیگر افزایش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا در سال میلادی جاری، ارزش دلار را تحت فشار منفی قرار داده است.

سرمایه‌گذاران همچنین منتظر آمار اشتغال بخش غیرکشاورزی آمریکا در ژوئیه هستند که روز جمعه منتشر می‌شود و ممکن است بر دلار آمریکا تاثیر گذارد. به گفته تحلیلگران، اگر آمار اشتغال غیرکشاورزی در مقایسه با آمار ۲۲۲ هزار شغل جدید در ژوئن ضعیف‌تر باشد، از رشد طلا حمایت خواهد کرد اما اگر رشد اشتغال قوی‌تر از حد انتظار باشد، طلا ممکن است ناچار شود عقب نشینی کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۶.۷۵ دلار رسید. نقره روز دوشنبه به بالاترین قیمت در بیش از یک ماه گذشته صعود کرده بود و در ژوئیه ۱.۳ درصد رشد کرد.
هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ۰.۱ درصد افزایش یافت و ۸۸۴.۲۳ دلار معامله شد. این فلز در ژوئیه حدود ۵ درصد افزایش داشت.
هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۳ درصد افزایش یافت و ۹۳۸ دلار معامله شد. بهای معاملات پلاتین در ژوئیه حدود ۵ درصد رشد داشت که نخستین رشد ماهانه از فوریه بود.