لیست کامل پوسته های سرفیس فون

مایکروسافت مدت‌ها است که به‌صورت مخفی در حال مدرن کردن ویندوز 10 است و افزودن پوسته‌های جدید به این سیستم عامل یکی از قدم‌های شرکت در راه رسیدن به این هدف است. امروز لیستی از تمامی پوسته‌های آتی ویندوز 10 فاش شده است.

مایکروسافت مدت‌ها است که طی یک پروژه سری در حال مدرن کردن ویندوز 10 است، حقیقت این است که ویندوز 10 با وضعیت فعلی بسیار سنگین است و برای اجرا در دستگاه‌های مختلف با فرم فکتورهای متفاوت مناسب نیست. یکی از قدم‌های اساسی این شرکت در راه عملیاتی کردن این تغییر ایجاد پوسته‌های جدید و مختلف برای ویندوز 10 است که اجرای آن را در هر دستگاهی اعم از یک ساعت هوشمند، تبلت، تبلت تاشو و کامپیوتر دسکتاپ یا حتی تلویزیون‌های غول پیکر میسر خواهد ساخت.

امروز Walkingcat یکی از کاربران مشهور توییتر که سابقه زیادی در فاش کردن اسرار پشت پرده کمپ ردموند دارد لیسی از پوسته‌ها یا Shells ویندوز که مایکروسافت برای این سیستم عامل درنظر گرفته را آشکار کرده است.

همانطور که مشاهده می‌کنید این لیست شامل پوسته‌های بسیار متعددی است که پوسته اندرومدا یا Andromeda Shell تنها یکی از چندین پوسته‌هایی است که مایکروسافت برای ویندوز 10 درنظر گرفته است. وجود این پوسته در لیست پوسته‌های ویندوز 10 تاییدی بر تداوم پروژه توسعه دستگاه اندرومدا یا همان سرفیس فون افسانه‌ای است. در اینجا بد نیست اشاره کنیم که پوسته اندرومدا در حقیقت پوسته‌ای از ویندوز 10 است که برای اجرا در یک تبلت تاشو با دو نمایشگر مناسب است. این تبلت تاشو که با اسم رمز دستگاه اندرومدا نیز از آن یاد می‌شود بر اساس طرح تبلت کوریر مایکروسافت که توسعه آن چند سال قبل متوقف شده بود، در حال ساخت است.

از دیگر پوسته‌های جالب این لیست می‌توان به پوسته جدیدی که برای سرفیس هاب با اسم رمز Aruba درنظر گرفته و پوسته جدیدی برای دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیا اشاره کرد. در این لیست نام پوسته پولاریس Polaris نیز به چشم می‌خورد، پولاریس همانطور که پیشتر در وینفون بدان پرداختیم نسخه جدیدی از ویندوز 10 است که صرفا اپلیکیشن‌های یونیورسال را پشتیبانی می‌کند و ظاهر آن نیز کاملا مدرن شده است.

وجود این کدهای جدید در ویندوز 10 نشان‌دهنده آن است که احتمالا تا عرضه محصولاتی جدیدی که از این پوسته‌های استفاده خواهند کرد، زمان زیادی باقی نمانده است. برطبق گمانه‌زنی‌ها سرفیس فون یا همان دستگاه اندرومدا اولین دستگاه‌هایی هستند که به پوسته‌های جدید ویندوز 10 تجهیز خواهند شد و در ادامه هولولنز و سرفیس هاب از این پوسته‌ها بهره‌مند خواهند شد. پوسته پولاریس نیز احتمالا در بازه زمانی طولانی‌تری عملیاتی خواهد شد.