مایکروسافت قصد خرید یک ابر شرکت دیگر دارد

همان طور که می‌دانید مایکروسافت یک شرکت بزرگ چند صد میلیون دلاری است و سابقه درازی هم در زمینه خرید شرکت‌های مطرح دیگر دارد. بر همین اساس اخیراً شایعه جدیدی از این شرکت به گوش می‌رسد که هنوز درباره صحت آن شک و تردید وجود دارد. با ما همراه باشید.

بر اساس این شایعه، مایکروسافت قصد خرید یک سری از شرکت ها بسیار بزرگ صنعت بازی سازی مانند شرکت های الکترونیک آرتز و والو را دارد تا از این طریق مشکل کمبود بازی های اول شخص کنسول ایکس باکس خود را برای همیشه حل کند. درحالی که این حدس و گمان ها هیچ منبع و مرجع مشخصی ندارند، اما وب سایت polygon ادعا کرده است که از یک منبع نزدیک به مایکروسافت این اطلاعات را بدست آورده است و این شایعات حقیقت دارد.

بر اساس این گزارش مایکروسافت به خرید شرکت های الکترونیک آرتز، والو و حتی شرکت بسیار محبوب PUBG نیز علاقه‌مند شده و احتمالاً در حال برنامه ریزی برای خرید آن‌ها است. همچنین یکی از اشکالات اصلی که در دنیای بازی های رایانه‌ای به کنسول مایکروسافت وارد می‌شود کمبود بازی های اول شخص برای آن است، بنابراین به‌نظر می‌رسد تصمیم مایکروسافت برای خرید این شرکت ها بسیار جدی است، زیرا به کمک آن ها این شرکت می‌تواند بازی های اول شخص بیشتری را به پلتفرم ایکس باکس خود بیاورد.

یک هدف بسیار گران قیمت

اگرچه درحال حاضر جزییات زیادی از این موضوع در دست نیست، اما بدون شک می‌توان گفت که خرید هریک از شرکت های نام برده شده در بالا برای مایکروسافت یک حرکت بسیار گران قیمت خواهد بود.

در همین رابطه باید گفت که شرکت الکترونیک آرتز یکی از شرکت های سابقه دار و بسیار برجسته در این صنعت است و اگر مایکروسافت به فکر خرید این شرکت افتاده باشد باید بداند که افزودن این شرکت به مجموعه شرکت های تحت سلطه مایکروسافت نه تنها بسیار شوار خواهد بود، بلکه می‌تواند کیف پول این کمپانی نرم افزاری را حسابی خالی کند.

در اواسط سال 2016، مایکروسافت در طی یک اقدام جسورانه شرکت خدمات اجتمایی مبتنی بر تجارت لینکدین را باقیمت حدود 26.2 میلیارد دلار خرید که بزرگ ترین خرید مایکروسافت تا کنون برای تصاحب یک شرکت است که در آن زمان بسیاری افراد از قیمت بالای این خرید نسبت به مایکروسافت انتقاد کرده بودند.

صرف نظر از اینکه تمام این اخبار و شایعات حقیقت داشته باشند یا نه، به نظر می‌رسد که مایکروسافت بسیار مشتاق است تا یک حرکت جسورانه در جهت غنی تر ساختن پلتفرم بازی خود داشته باشد که سال هاست برای موفقیت آن در تلاش است. همچنین لازم است اشاره کنیم که اخیراً مایکروسافت شرکت PlayFab که یک پلتفرم بازی مبتنی بر فضای ابری است را هم خریده و قرار است به مایکروسافت آژور بپیوندد که امیدواریم به‌زودی خبر‌های جذابی از نتیجه این خرید مایکروسافت به گوشمان برسد.
درحال حاضر حدس های زیادی درباره خرید این شرکت ها توسط این غول ردموندی زده می‌شود و نام مایکروسافت در تمام این شایعات به چشم می‌خورد، اما اگر هم این موضوع حقیقت داشته باشد کسی نمی‌داند که چه زمانی مایکروسافت به فکر خرید این شرکت‌ها افتاده و آیا هوز هم به مشتاق خرید و یا سرمایه گذاری بسیار بزرگ در این زمینه هست یا نه.