مخالفت مایکروسافت با لغو قانون مهاجرت DACA

مایکروسافت قویاً با تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر پایان حمایت از مهاجرانی که تحت قانون DACA  وارد ایالات متحده شده اند مخالفت کرده و مصرانه از کنگره خواسته است تا اقداماتی علیه  تصمیم  دولت فعلی ایالات متحده انجام دهد. طبق برنامه اخیر دولت، کنگره تنها شش ماه برای اجرای DACA به صورت قانونی زمان خواهد داشت.  طبق این قانون دولت از کسانی که در دوران کودکی یا نوجوانی به صورت غیرقانونی وارد ایالات متحده شده اند حمایت می کرد. بدین منظور مایکروسافت بیانیه ای  با عنوان گام بزرگ برای کشور منتشر کرد که در آن آقای ساتیا نادلا مدیرعامل و آقای برد اسمیت معاون حقوقی شرکت خواستار ایجاد یک حرکت ملی برای مقابله با تصمیمات اخیر دولت شده اند.

در این بیانیه آقای اسمیت از کنگره خواسته بررسی  این موضوع را حتی جلوتر از قانون اصلاح نظام مالیاتی کشور در اولویت قرار دهد:

ما به عنوان مایکروسافت همانند بسیاری از شرکت های دیگر خواستار اصلاح قانون مالیاتی کشور هستیم تا هرچه بیشتر عدالت را برقرار نموده و به بهبود فضای رقابتی کسب و کارها کمک نماید. اما بیش از آن خواهان اقدامات بشر دوستانه  در خصوص ۸۰۰ هزار نفری هستیم که اکنون با لغو این قانون تاثیر می پذیرند. ما قدردان خواهیم بود اگر بررسی این قانون و تصمیم دولت به صورت فوری در دستور کار قرار گیرد. اقدامی که به اقتصاد شرکت ها و نتیجتاً کل کشور کمک خواهد کرد. لازم است یادآوری کنیم که این ۸۰۰ هزار نفر که اسامی آنها در دولت مرکزی تحت این قانون به ثبت رسیده است، روزی با هزاران رویا و در دوران کودکی وارد کشور ما شده اند، در این کشور رشد کرده و به مدرسه رفته اند و دوستان میلیون ها شهروند آمریکایی هستند. آنها از قوانین ما پیروی می کنند، مالیات می پردازند و با صرف عمر و پول خود به این کشور وفادارانه خدمت کرده اند. آنها جزئی از ملت ما هستند.

آقای اسمیت می گوید حتی اگر کنگره هم اقدامی در این خصوص نکند، مایکروسافت قانوناً از ۳۹ نفری که از این افراد در شرکت مشغول به کارند حمایت خواهد کرد:

تعهد ما و سایر شرکت ها در قبال این افراد کاملاً شفاف و واضح است. حتی چنانچه کنگره هم اقدامی در این خصوص نکند  و دولت هم اصرار به  اخراج آنها داشته باشد، ما از حقوق قانونی خود در این خصوص استفاده کرده و با استخدام مشاوران حقوقی از این افراد دفاع خواهیم کرد. آنان کارکنان ما هستند. از آنان محافظت کرده و  در کنارشان خواهیم ماند.